Про проєкт

Війна в Україні призвела до величезних руйнувань у всіх сферах діяльності, поставивши під загрозу право українців та українок на освіту. Щоб захистити це фундаментальне право, ЮНЕСКО як спеціалізована установа ООН, що має мандат у сфері освіти з перспективою навчання впродовж життя, активно підтримує Міністерство освіти і науки України із самого початку війни.

У листопаді 2022 року Міністерство освіти і науки України провело дослідження з метою з’ясування наявних труднощів у спроможності практичних психологів закладів освіти ефективно надавати підтримку учасникам та учасницям освітнього процесу на основі практичного досвіду; оцінки актуального стану практичного інструментарію (який інструментарій є в наявності та які проблеми практичні психологи вирішують за його допомогою); формування потреби в знаннях та компетенціях. В опитуванні взяли участь 4526 практичних психологів закладів освіти. Результати дослідження показали, що практичним психологам закладів освіти в умовах війни та в післявоєнний час необхідно набувати нових навичок щодо збереження психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНЕСКО та Уряду Японії запроваджує курс підвищення кваліфікації, який має на меті посилити потенціал 15 000 практичних психологів, які працюють у системі освіти України, з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах збройного конфлікту. У межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки під керівництвом першої леді України цей курс надасть змогу практичним психологам закладів освіти опановувати нові навички, ділитися досвідом, використовувати у своїй роботі інструменти та матеріали, передбачені міжнародними стандартами.

Навчальний курс «Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти» відповідає Типовій програмі підвищення кваліфікації практичних психологів закладів освіти «Психолого-педагогічні методи та інструменти роботи з психологічною травмою, обумовленою воєнним станом», затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 15.05.2023 № 560.

Курс проводиться у два етапи:

  1. курс для тренерів;
  2. курс для практичних психологів закладів освіти.

Докладну інформацію щодо проведення курсу ви зможете дізнатися, здійснивши реєстрацію на платформі.